Były gospodarz Fox News, Tucker Carlson, ogłosił, że uruchamia własną usługę streamingową i stronę internetową

„Od miesięcy pracujemy w tajemnicy i produkujemy ogromną ilość materiału. Już wkrótce wypuścimy na rynek zupełnie nową rzecz” – oznajmił Carlson w poście na X, dawniej Twitterze, opublikowanym w ubiegły weekend.
Od czerwca Carlson publikuje filmy na platformie X Elona Muska, w tym m.in. szeroko oglądany wywiad wideo z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Wideo to zostało wyemitowane w tym samym czasie, co pierwsza debata Republikanów, która odbyła się w Fox News, w której prezydent Trump nie brał udziału.

Carlson i jego zespół rozważali uruchomienie usługi przesyłania strumieniowego za pośrednictwem X, ale firma zajmująca się mediami społecznościowymi nie była w stanie działać wystarczająco szybko, aby opracować technologię potrzebną do obsługi tej usługi, donosił w niedzielę „Wall Street Journal”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Z raportu wynika, że ​​będzie on nadal publikował bezpłatne treści oferowane w serwisie X.

Carlson zaczął nadawać odcinki nowego programu w X na początku czerwca. Według Axios, Fox News wysłał Carlsonowi list o zaprzestaniu działalności wkrótce po pierwszej emisji programu, po tym jak stacja zarzuciła Carlsonowi, że naruszył swoją umowę.
W niedawnym przemówieniu Carlson odpowiedział na spekulacje, że może zostać wybranym przez prezydenta Trumpa na wiceprezydenta w 2024 r.
Według wielu serwisów informacyjnych „Bóg musiałby na mnie bardzo głośno nakrzyczeć”, aby wszedł na arenę polityczną i kandydował na wiceprezydenta. Powiedział, że przebywanie w towarzystwie polityków byłoby dla niego „bardzo odrażające”.

W zeszłym roku Carlson powiedział serwisowi informacyjnemu Semafor, że nie ma ambicji kandydowania na prezydenta, chociaż komentarz ten pojawił się przed jego odejściem z Fox News.

„Mam zerowe ambicje, nie tylko politycznie, ale i życiowe” – powiedział Carlson. „Moją ambicją jest napisanie scenariusza do godziny 20:00.  Nigdy nie chciałem władzy. Irytują mnie pewne rzeczy, chcę, żeby się zmieniły, ale nigdy nie kierowała mną chęć kontrolowania ludzi.

Dodał, że najbliższa kampania jest „większa niż Trump i większa niż Biden. To kwestia, czy chcesz żyć w wolnym kraju z funkcjonującym systemem wymiaru sprawiedliwości. Głosuję więc na Trumpa i jeśli go skażą, to wyślę mu maksymalną kwotę datków i poprowadzę protesty. Tak to czuję.”

W listopadzie były prezydent podczas występu w programie Claya Travisa i Bucka Sextona powiedział, że rozważyłby Carlsona jako kandydata na wice.

„Bardzo lubię Tuckera, myślę, że bym to zrobił” – powiedział. „Myślę, że powiedziałbym, tak, ponieważ ma on wspaniały zdrowy rozsądek”.