W niedzielę wieczorem ojciec, i 4-letnia córka znalezieni zostali martwi u podnóża klifu w obszarze przyrody chronionej Rattlesnake Point w  Milton na południowy zachód od Toronto późną niedzielą wieczorem.

Ciała nosiły odznaki  poważnych obrażeń, co byłoby „zgodne z upadkiem z wysokości”, powiedział rzecznik  policji regionalnej Halton, Const. Ryan Anderson

Poszukiwania rozpoczęto około 19:30  w niedzielę, po tym, jak policja otrzymała wiadomość, że ojciec i córka nie wrócili z popołudniowego wyjazu do Rattlesnake Point.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ich ciała znaleziono tuż po 23:00

„Z pewnością nie tego szukaliśmy, a tego się obawialiśmy” – powiedział Anderson.

Matka i ojczym dziecka zidentyfikowali dziewczynkę, jako Keirę Kagan.

Keira mieszkała z matką i ojczymem, Philipem Viaterem, w Thornhill, na północ od Toronto. Ojciec Robin Brown zabierał ją na weekendy.

Śledztwo prowadzi Wydział do spraw zabójstw, nawet jeśli obecnie nie uważa się tych śmierci za rezultat celowego działania – powiedział Anderson. Jednostka taka bada każdy przypadek śmierci dziecka poniżej pięciu lat. Policjanci zwrócili się o dokumentu do ąsdu rodzinnego, Rodzice dziewczynki prowadzili ze sobą batalię o prawa do dziecka. Ojczym dziecka sugerował, że ojciec, mógł dokonać morderstwa połączonego z samobójstwem.

Mieszanka deszczu i śniegu stworzyła niebezpieczne warunki do wędrówek – informowała wcześniej policja.  „Obszar jest  zalesiony i może być ślisko”.

Obszar objęty ochroną obejmuje kilka szlaków od strony klifu, gdzie w przeszłości dochodziło do wypadków.

 

Każdy, kto był wczoraj w strefie ochrony między 14:00 a 23:00 i może mieć  informacje dla śledczych, proszony jest o kontakt z policją Halton.