Dzięki za ten bardzo solidny artykulik o “Strajkach nauczycieli, rodzice i konserwatyści”. Tak właśnie trzeba demaskować absurdy nowomowy liberałów. Dodam tylko, że Rash Limbaugh i jemu podobni zauważyli, że koronawirus pozamykał szkoły i uczelnie i jak grzyby po deszczu namnoży się kursów i szkół online i to mocno osłabi związki nauczycieli i czasy “świetności” już nie wrócą. Nic już nie będzie tak samo po “3 20” (trzy dwódziestki)

Proszę o więcej takich artykułów.

        Grzegorz Kuciara.

3 20 to symbol przełomu 3 20 2020. Dzień wprowadzenia blokady granic Stanów.

Ten dzień został umyślnie wprowadzony przez miłośników numerologii

        Od redakcji: Bardzo dziękujemy, przekazaliśmy p. Januszowi Niemczykowi.

•••

Pan redaktor Kumor zawsze pisze  artykuły dodające nam otuchy bo  oddają obraz sytuacji obecnej i zmusza do myślenia, i za to osobiście Panu dziękuję. Pomyślałam że w tych czasach my wszyscy powinniśmy być kreatywni i  zaprojektować coś, co ułatwi nam życie i będzie  z pożytkiem dla innych. Nie musi to być nic wielkiego na skalę “TESLI “ale coś banalne i proste. Ja zaczęłam oszczędzać wodę z mycia rąk, kąpieli  zbierając ją do wiaderka i używając do spłukiwania muszli.  Trochę to pochłania czasu ale oszczędność wody jest. Jak by ktoś mógł opracować system żeby woda automatycznie  z wanny miała ujście do muszli  klozetowej. To byłoby wielka oszczędność czystej wody i wynalazek na skalę “Einsteina”. A więc mądre głowy myślimy, bo nie samym powszednim chlebem żyjemy. Udowodnione że myślenie zwiększa połączenia nerwowe i zabezpiecza przed demencją.

Wieslawa Derlatka

Hamilton

Od redakcji: Szanowna Pani w gospodarstwach domowych gdzie nie było bieżącej wody, brudną wodę również utylizowano. To nic nowego. Bardzo dziękujemy za cenne porady

•••

Poniżej drukujemy wymianę korespondencji z p. Kazimierzem Wóycickim z UW  http://kazwoy.wordpress.com/ The Centre for East European Studies at University of Warsaw, który zarzucił nam publikowanie „groźnych fakenws” po tym, jak napisaliśmy, że portale rosyjskie podały iż Polska odmówiła przelotu rosyjskim wojskowym samolotom transportowym wiozącym pomoc dla Włoch. Niestety list przeleżał w spamach 12 h

        Nasze stanowisko przedstawiał Andrzej Kumor – zostało ono dla odróżnienia pogrubione.

•••

Andrzej Kumor: Szanowny Panie Pana przesyłki trafiają do spamu patrz załącznik, Proszę coś z tym zrobić.

        Cała sprawa jest przez nas dokładnie opisana fake news to  język nowo mowy.

        My zamieściliśmy relacje wszystkich stron

        Dla kogo Pan pracuje?

        Proszę sobie poczytać:

https://www.goniec.net/2020/03/24/w-odpowiedzi-na-informacje-ktore-podalismy-pierwsi-polskie-mi-informuje/

https://www.goniec.net/2020/03/23/polska-odmowila-zgody-na-przelot-rosyjskich-samolotow-z-pomoca-dla-wloch/  

Pozdrawiam i proszę poprawić warsztat

Andrzej Kumor

Goniec

•••

Kazimierz Wóycicki: Szanowny Panie,

pierwsza relacja goniec.net, że Polska nie przepuściła samolotów rosyjskich nie zawiera żadnej uwagi o tym, że wiadomość miałaby być niepewna. Załączono też wiele mówiącą mapkę. Załączono tylko linki rosyjskie mające być źródłem.

Przesłane obecnie przez Pana  linki pochodzą z późniejszych godzin.

Pierwsza zamieszczona w nocy wiadomość nie mogła zawierać stanowiska jakiejkolwiek innej strony prócz rosyjskiej, ponieważ była noc i polskiego dementi jeszcze nie było (to a propos “warsztatu” pańskiego maila do mnie).  Najlepszy dowód, że później zamieściliście sprostowanie.

Informacja o edycji Goniec.Net nie zawierała żadnej złośliwości, a wskazywała jedynie na brak ostrożności (co się każdemu zdarza) i na “wyrafinowanie” strony rosyjskiej.

Pański list każe przyjrzeć się Pańskiemu dorobkowi dziennikarskiemu. Reklama w Goniec.net  kresy.pl  – strony o zdecydowanie promoskiewskim charakterze, też prowokuje zapytania. Nasz zespół analityczny dokona odpowiedniego przeglądu.

Co do skierowanego do mnie zapytania “dla kogo Pan pracuje? “, które dobrze znam z czasów PRL, to Pański warsztat dziennikarski łatwo, mam nadzieję, pozwolili Pani dociec, dla kogo.

z poważaniem

KW

PS Znacznie lepiej jest przyznawać się do błędów i współpracować niż bronić się przez atak. Mam jeszcze nadzieję na współpracę z Panem. Gdyby chciał się Pan zapoznać lepiej z metodami rosyjskiej wojny dezonformacynej, chętnie służę.

•••

Andrzej Kumor: Szanowny Panie,

Nasza pierwsza informacja zawierała otwierające stwierdzenie, że informację taką podały portale rosyjskie i linki do tych portali

        Czyli poinformowaliśmy  prawdziwie o fakcie – czy to jest fake news?!  

        Na tej samej zasadzie PAP poinformowała, że pewien izraelski lekarz stwierdził, iż we Włoszech odmawia się respiratorów osobom powyżej 60 roku życia.

        Poinformowała prawdziwie, bo tak wypowiedział się ów lekarz z tym, że informację dementują włoscy dyplomaci ie. ambasador Włoch w Wielkiej Brytanii

        My namawiamy naszych czytelników do krytycznego myślenia i wyrabiania sobie zdania w oparciu o różne źródła mniej i bardziej wiarygodne – chińskie, żydowskie, polskie, amerykańskie – arabskie,

        Żyjemy w świecie wielu narracji i ważne jest aby móc je ważyć i oceniać.

        Tymczasem nasi “kierownicy systemu” (z Panem włącznie) 🙂  chcieliby narzucić jeden przekaz – zaś całą resztę uznać za fake news –  dla Amerykanów fake news to jest to, że koronawirus jest z USA, a dla Chińczyków fake news, to jest to, że pochodzi z chińskiego laboratorium.

        Wracając zaś do samego zdarzenia – proszę zauważyć, że dementi odnosi się do “transportu maseczek” – To nie był “transport maseczek” – Polska nie wpuszcza w swą przestrzeń powietrzną samolotów wojskowych wiozących substancje niebezpieczne – to z kolei wyjaśnił Minister Infrastruktury

        Przewóz substancji niebezpiecznych za jakie uznaje się również środki do dezynfekcji jest możliwy tylko samolotami cywilnymi – również w tranzycie – tylko po uprzednim zgłoszeniu lotu i numerów przewożonych substancji.

        Więc można się domyślać dlaczego Rosjanie postanowili ominąć Polskę…

        Co do zaś Pańskich insynuacji – no cóż oszczędzę Panu recenzji tych opinii. Zapraszam do wyrobienia sobie zdania w oparciu o zróżnicowane źródła…

Ciepło pozdrawiam

Andrzej Kumor

PS, Zapraszam Pana również do “przyjrzenia się mojemy dorobkowi dziennikarskiemu”, byłbym wdzięczny za pomoc w jego nagromadzeniu bo chciałbym wydać książkę. Proszę zacząć od “Niepodległości” – pisma Liberalno Demokratycznej Partii “Niepodległość” wychodzącego poza cenzurą w latach 80.

•••

Czy są jakieś korzyści z koronawirusa?

Tak taniej ropy jaka jest teraz nie było dawno. Spowodowało to wiele korzyści, nie tylko dla rolników, którzy pracują intensywnie. Zmalały dochody zarozumiałych i wojowniczych putinowców, a co za tym idzie ich aktywność.

Coraz mniej mówi się o wielkich manewrach wojskowych i o ofiarach w Syrii i na Ukrainie, gdzie putinowcy mieli duży udział w rozróbach wojennych.

Skończyły się idiotyczne pochody i marsze nie tylko świrusów tęczowych, którym rosły coraz większe rogi.

„Postępowi Europejczycy” przekonali się, iż dobrze zorganizowane państwo ma swoje wartości i jest potrzebne społeczeństwu, szczególnie w trudnych chwilach, jakie mamy teraz. Jest niemal stan wojenny, którego końca nie da się przewidzieć i w związku z tym musimy się nauczyć żyć i funkcjonować w tych szczególnie trudnych czasach. Mając prawie 90 lat pamiętam jeszcze trudniejsze czasy, kiedy brakowało prawie wszystkiego, a w szczególności żywności. Nie wolno wywoływać paniki choćby dlatego, że mamy co jeść i możliwość kontaktu za pomocą rozwiniętej sieci internetowej i telefonicznej.

Zbliżają się Święta Wielkanocne i z tej okazji chciałbym przekazać najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Wawrzyniec Łęcki

Od redakcji: I wzajemnie Panie Wawrzyńcu.