Amazon otwiera dwa nowe centra logistyczne w GTA

Amazon otwiera dwa nowe centra logistyczne na wschód i na zachód od Toronto, co zaowocuje zatrudnieniem 2500 osób.

Firma  ogłosiła w środę, że otworzy w przyszłym roku centrum logistyczne w Ajax w Ontario, około 50 kilometrów na wschód od Toronto. W tym samym czasie otworzy kolejne centrum w Hamilton, około 70 km na południowy zachód od największego miasta Kanady.

Oba mają zostać otwarte w 2021 roku.

„Odnieśliśmy wielki sukces dzięki utalentowanej sile roboczej w Ontario i nie możemy się doczekać stworzenia dodatkowych 2500 pełnoetatowych miejsc pracy z konkurencyjnym wynagrodzeniem i świetnymi benefitami już od pierwszego dnia” – powiedziała Sumegha Kumar, dyrektor ds. Obsługi klienta Amazon Canada w wydanie.

Centra logistyczne to miejsca, w których firma przetwarza zamówienia dla lokalnych społeczności przed wysłaniem ich do lokalnych klientów. Przewiduje się, że zakład w Hamilton będzie zatrudniał około 1500 osób, podczas gdy Ajax będzie miał około 1000 pracowników na pełny etat.

Nowe centra oznaczają, że firma będzie miała ich 10 w samym Ontario i 16 w całej Kanadzie.

Oprócz centrów logistycznych firma dodaje także trzy nowe stacje dostaw w Toronto i okolicach, które obsługują ostatni odcinek dostarczania paczki. Nowe stacje będą znajdować się w Stoney Creek, niedaleko Hamilton oraz w Scarborough i Vaughan, które znajdują się na wschód i na północ od Toronto.

Zatrudnienie w Amazonie przekroczyło ostatnio milion osób na całym świecie, co czyni Amazon drugim największym prywatnym pracodawcą na świecie, zaraz po Walmart.