Ontario planuje zaostrzyć kary za przekroczenie dozwolonej prędkości, brawurową jazdę i inne wykroczenia drogowe, twierdząc, że  od czasu wybuchu pandemii odnotowuje się wzrost wykroczeń na drogach

Rząd przedłożył w poniedziałek nowelizację ustawy, która między innymi wydłużyłaby czas zajęcia pojazdu i  zawieszenia prawa jazdy.

Minister transportu Caroline Mulroney stwierdziła, że ​​ustawa o bardziej bezpiecznym ruchu drogowym wysyła jasny komunikat do kierowców.

„Prowadzenie pojazdów to przywilej, a na naszych drogach nie ma miejsca na tych, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych” – powiedziała.

Przepisy przewidują, że czas zajęcia pojazdu na drodze wzrośnie z siedmiu do 14 dni, a zawieszenie  prawa jazdy z siedmiu do 30 dni.

Wprowadza się również eskalację zawieszenia prawa jazdy po skazaniu, aż do dożywotniego zakazu za czwarte wykroczenie.

Obniżyłby również próg nakładania mandatów za wyścigi uliczne dla kierowców jadących 40 km / h lub więcej powyżej wyznaczonego limitu na drogach, na których ograniczenie prędkości jest mniejsze niż 80 km / h.

Mulroney uważa, że mniej kierowców na drogach podczas pandemii COVID-19 zachęciło więcej ludzi do jazdy z nadmierną prędkością.