Weteran James Topp zakończył swoją misję w czwartek,  kiedy ukląkł przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Ottawie.

Tłum sympatyków na niego pod pomnikiem, podczas gdy z nim szła kolejna duża grupa, z których większość dołączyła  na ostatnim etapie w Ottawie 30 czerwca.

Słychać było okrzyki „Hero!” i dziękuję!” .  Topp  przedstawił zespół, który go wspierał po drodze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Weteran i jego 12-osobowy zespół ukończyli pieszo 4300-kilometrową podróż z Vancouver do Ottawy, którą Topp rozpoczął w lutym, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom wolności związanym z wymuszaniem szczepień przeciwko Covid.

Jako cywil w RCMP i rezerwista wojskowy Topp był objęty dwoma nakazami szczepień.

– Wszyscy pomogliście mi też się tu dostać. To nie tylko ja maszerowałem, to byliście wszyscy. Wszyscy, których spotkałem, od Vancouver po Ottawę”. Topp stwierdził, że jego celem było przywrócenie jedności kanadyjskiego społeczeństwa.

Kilku polityków dołączyło do  Jamesa Toppa na krótki czas lub na cały dzień, gdy 30 czerwca kończył swoją wędrówkę w Ottawie.

Lider Partii Ludowej Kanady Maxime Bernier  przeszedł 20 kilometrów do centrum National War Memorial stwierdził „To, co robi teraz dla wszystkich Kanadyjczyków, dotyczy naszego stylu życia, ochrony naszego kraju. Kiedyś byliśmy wolni w tym kraju i już nie jesteśmy”.

Konserwatywny poseł i nadzieja na przywódcę partii Pierre Poilievre spotkał się po drodze z Toppem i jego zwolennikami w College Square Mall. Następnie szedł krótko z Toppem.

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenie naszych stron na Facebooku i w Youtube