Była pielęgniarka z London Health Sciences Centre (LHSC), Kristen Nagle, zwolniona ze względu na wypowiedzi przeciwko restrykcjom pandemicznym i pomoc w organizowaniu protestów, została ukarana za uczestnictwo w nabożeństwie wielkanocnym w 2021 roku. Sąd prowincyjny nakazał jej zapłacić karę w wysokości 10 000 dolarów.

Kobieta brała udział w nabożeństwie w Kościele Bożym w Aylmer. Zarzucono jej łamanie przepisów Reopening Ontario Act poprzez uczestnictwo w nabożeństwie z udziałem ponad 100 osób w czasie, gdy liczba osób w zgromadzeniach nie mogła przekraczać 10.

Nagle napisała na Instagramie, że „To jest Kanada – tu możesz dostać karę w wysokości 10 000 dol. za pójście do kościoła”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

LHSC zwolniło Nagle, pielęgniarkę oddziału neonatologicznego intensywnej terapii, po śledztwie wewnętrznym wszczętym w listopadzie 2020 roku. Nagle i dwie inne kobiety zostały oskarżone o zorganizowanie wiecu przeciwko lockdownowi w Victoria Park w London. W styczniu 2021 roku pielęgniarka uczestniczyła w proteście w Waszyngtonie, D.C. Po tym College of Nurses of Ontario rozpoczęło dochodzenie.

Nagle mówi, że zamierza złożyć apelację w sprawie kary za pójście do kościoła. Dodaje, że wtedy w Wielkanoc w nabożeństwie uczestniczyli też były poseł federalny Derek Sloan i poseł prowincyjny Randy Hillier. Obaj sprzeciwiali się restrykcjom i paszportom covidowym, ale w związku z udziałem w nabożeństwie nie postawiono im żadnych zarzutów. Poza tym prokurator ostatnio oddalił zarzuty stawiane Sloanowi, Hillierowi i pastorowi Kościoła Bożego Heinrichowi Hildebrandtowi związane z zaangażowaniem w protest w Norfolk, Ontario w czerwcu 2021 roku. W proteście uczestniczyło 200-300 osób. Nagle podkreśliła, że zarzuty oddalono, ponieważ prokurator przyznał, że dalsze prowadzenie sprawy nie leży w interesie publicznym, jako że rząd zniósł restrykcje.