Internetowy sondaż Angus Reid z tego tygodnia pokazuje, że deklarująca polskie pochodzenie burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie ma największe poparcie wśród kandydatów na stanowisko lidera  liberałów w Ontario.

Ankieterzy zadali pytanie „Kogo uważasz za najbardziej atrakcyjnego jako następny przywódca liberałów w Ontario?” tym, którzy rozważają głosowanie na liberałów w następnych wyborach prowincjonalnych.
Chociaż 57 procent respondentów stwierdziło, że nie jest pewne, kogo uznają za najbardziej atrakcyjnego, 31 procent stwierdziło, że wybrałoby 63-letnią Crombie, która obecnie pełni funkcję burmistrza siódmego co do wielkości miasta Kanady od czasu ustąpienia   Hazel McCallion w 2014 roku.

Następne miejsca w sondażu z 6 września zajęli  liberalny poseł Nate Erskine-Smith i były minister gabinetu prowincji Yasir Naqvi, obydwaj  po 4%.
Obecni członkowie prowincjonalnego klubu Liberałów, Ted Hsu (trzy procent) i Adil Shamji (dwa procent), zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Członkowie Partii Liberalnej będą głosować 25 i 26 listopada, a 2 grudnia partia ogłosi nowego lidera.

Pomimo odnotowanego w tym tygodniu  spadku poparcia dla premiera Ontario Douga Forda  do historycznie niskiego poziomu w związku z kontrowersjami wokół Greenbelt, konserwatyści  nadal mają znaczną przewagę nad opozycją.

Ankieta Angusa Reida wskazuje, że mniej niż trzech na 10 mieszkańców Ontario, czyli około 28 procent, aprobuje Forda.

Inne sondaże pokazują, że około 38 procent mieszkańców Ontario twierdzi, że nadal głosowałoby na Postępowych Konserwatystów, około 28 procent twierdzi, że oddałoby głos na NDP, a 22 procent zaznaczyłoby  liberałów.

W miarę kontynuowania kampanii Crombie jej krytycy twierdzą, że czyni to kosztem miasta.    W zeszłym miesiącu Crombie odpowiedziała, że ​​nadal koncentruje się na Mississaudze i że traktuje swoją pracę burmistrza „bardzo poważnie”.

Crombie była posłanką Partii Liberalnej od 2008 do 2011 r., a w 2014 r. zastąpiła McCallion na stanowisku. Zeszłej jesieni wygrała trzecią kadencję jako burmistrz Mississauga, zdobywając 77% głosów.