Wyniki wyborcze w Mississaudze można zobaczyć tutaj

https://mississaugavotes.ca/2022-municipal-election-results/


„Dzisiejsze zwycięstwo jest naszym zwycięstwem”: Bonnie Crombie ponownie wybrana na trzecią kadencję jako burmistrz Mississaugi . Na odległym, drugim miejscu uplasował się David Shaw kandydat pro-life, stawiający na mały biznes wolność gospodarczą przeciwny dyktaturze sanitarnej i pomijany w większości doniesień medialnych.

Crombie zdobyła 82 736 głosów, znacznie wyprzedzając Shaw z wynikiem około 7 202,

Crombie jest burmistrzem Mississaugi od 2014 roku, kiedy to została poparta   przez Hazel McCallion, która była burmistrzem od lat 70. XX wieku.

Po swojej pierwszej kadencji Crombie została ponownie wybrana w 2018 roku, otrzymując ponad 75 procent głosów.

Crombie podkreślała swoje doświadczenie polityczne twierdzi, że “po przeprowadzeniu mieszkańców miasta przez pandemię jest gotowa prowadzić Mississaugę w przyszłość.

„Dzisiejsze zwycięstwo jest naszym zwycięstwem. Dzieje się tak dlatego, że mamy wspólną wizję przyszłości, którą chcemy widzieć dla Mississaugi. To dopiero początek tego, co zamierzamy osiągnąć w następnej kadencji, pracując razem” – powiedziała po zwycięstwie.

Celem platformy reelekcji Crombie było wyjście  Mississaugi z regionu Peel i uczynienia z niej niezależnego miasta.

O fotel burmistrza ubiegała się w Mississaudze siedmiu kandydatów: Mohsin Khan, Melodie J. Petty, Derek Ramkissoon, David Shaw, Bobie Taffe, George Tavares i Jayesh Trivedi.

Również burmistrz Toronto John Tory został ponownie wybrany na trzecią kadencję i   będzie miał szansę zostać najdłużej urzędującym burmistrzem Toronto, pod warunkiem, że pozostanie na stanowisku przez pełne cztery lata.

Rezultat Tory’ego w ogólnej liczbie głosów jest porównywalny z wyborami z 2018 roku, które wygrał, zdobywając 63,5% głosów.

Była liderka NDP w Ontario, Andrea Horwath, rozpocznie nowy rozdział w swojej karierze politycznej,   jako nowy burmistrz Hamilton. Horwath pokonała  Keanina Loomisa. Wcześniej służyła przez trzy kadencje w radzie miasta Hamilton. Jej kandydatura na burmistrza nastąpiła po tym, jak na początku tego roku ustąpiła ze stanowiska prowincyjnego przywódcy NDP

Były  przywódca prowincyjnych Liberałów Ontario Steven Del Duca  został niewielką przewagą wybrany na burmistrza Vaughan. Pokonał radną miejską Sandrę Yeung Racco niespełna tysiącem głosów. Del Duca został liderem partii Liberalnej Ontario w 2020 roku i próbował ją wynieść z politycznego pustkowia, choć w tegorocznych wyborach prowincjonalnych zyskała tylko jedno miejsce więcej niż w 2018 roku – wciąż za mało, by uzyskać oficjalny status partii w legislaturze.

Były dziennikarz Mark Sutcliffe przejmie tymczasem najwyższe stanowisko w Ottawie od ustępującego burmistrza Jima Watsona. 54-letni Sutcliffe otrzymał ponad 50% głosów, aby pokonać swojego najbliższego konkurenta, Catherine McKenney, radną miasta, która zyskała na znaczeniu dzięki sprzeciwowi wobec protestów „Konwoju Wolności” w lutym.

Obecny burmistrz Patrick Brown odrzucony z wyścigu o stanowisko lidera federalnej partii konserwatywnej został wybrany na drugą kadencję w Brampton. Brown po raz pierwszy zapewnił sobie najwyższe stanowisko w mieście w 2018 roku po ustąpieniu ze stanowiska przywódcy prowincjonalnych Progresywnych Konserwatystów w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowanie seksualne, którym zaprzecza. Jako burmistrz stanął w obliczu zarzutów o nieprawidłowości finansowe. Brown zdobył jednak znacznie więcej głosów niż jego główna rywalka, Nikki Kaur.

W Milton Gord Krantz  zapewnił sobie 14. kadencję  – uważa się go za najdłużej urzędującego burmistrza w kraju. Krantz pokonał pretendenta Zee Hamida przewagą mniej niż 1000 głosów.