Analiza finansowa Ernst and Young stwierdza, że ​​Mississauga może zaoszczędzić miliony, jeśli zostanie oddzielona od regionu Peel

Podatnicy z Mississauga zaoszczędziliby do 84 mln dol. Analiza opublikowana 22 maja, sporządzona  na zlecenie Regionu Peel zbadała wpływ finansowy trzech scenariuszy – połączenie Brampton, Caledon i MississaugŁ w jedno miasto; utrzymanie status quo; i wydzielenie Mississaugi.

„Nasi podatnicy nie są sprawiedliwie traktowani i zbyt długo ponoszą obciążenia finansowe w regionie Peel”, powiedziała burmistrz Mississauga, Bonnie Crombie.
[yop_poll id=”4″]
Crombie, która naciska na separację Mississaugi od regionu Peel, dodała, że „nie jest niespodzianką”, iż inne miasta w regionie chcą utrzymać status quo, ponieważ „korzystają z Mississaugi”.

Pomijając pieniądze, Crombie tiwerdzi, że Mississauga ma unikatową tożsamość  i inne priorytety, których nie można rozwinąć, jeśli miasto nadal jest częścią Regionu.

„Jest to pierwsza kompleksowa i niepodważalna analiza dotycząca zarządzania w Regionie Peel i pomaga odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych przez mieszkańców i Radę w ciągu ostatnich kilku miesięcy”, dodała.