Nowy sondaż sugeruje, że rośnie napięcie między osobami zaszczepionymi na Covid a tymi, którzy nie są zaszczepieni.

Ankieta Leger, przeprowadzona dla Association of Canadian Studies, wykazała, że ​​ponad 75 proc.  respondentów ma negatywne opinie na temat osób, które nie są zaszczepione.

Sondaż pokazuje, że ​​zaszczepieni uważają nieszczepionych za “nieodpowiedzialnych i samolubnych”.

„Istnieje wysoki poziom, powiedziałbym, niechęci do osób, które nie są zaszczepione” – stwierdził prezes Association of Canadian Studies Jack Jedwab.

„To napięcie pojawia się między członkami rodziny i przyjaciółmi, współpracownikami, tam gdzie istnieją relacje między osobami zaszczepionymi i nieszczepionymi”.

„Mam wrażenie, że wiele negatywnych uczuć, jakie ludzie odczuwają wobec pewnych grup, jest wypieranych przez ich poczucie niechęci do tych, którzy nie są zaszczepieni” – powiedział Jack Jedwab.

Wcześniejszy sondaż stowarzyszenia sugerował, że niezaszczepieni Kanadyjczycy bardziej martwią się o otrzymanie szczepionki niż zarażenie się COVID-19, a większość Kanadyjczyków odmówiłaby wpuszczenia niezaszczepionych osób dorosłych do swoich domów.

Jedwab dodał, że spodziewa się, iż napięcie między zaszczepionymi i nieszczepionymi wzrośnie jeszcze bardziej, ponieważ rządy i pracodawcy będą nadal naciskać, aby więcej osób dostało swoje szczepienia.

 

Trudeau: Nie ugnę się przed antyszczepionkowym motłochem