W kilku amerykańskich miastach przed izraelskimi placówkami dyplomatycznymi trwają polonijne demonstracje przeciwko ustawie 477. Ustawa, przyjęta rok temu przez amerykański kongres i podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa prowadzi do wypłacenia przez Polskę nienależnych odszkodowań za tzw. mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim.

Wcześniej do kontrdemonstracji przeciwko “polskim faszystom” wzywała Antifa i radykalna żydowska organizacja Outlive Them NYC

– Rząd PiS nic w tej sprawie nie robi, więc zwykli Polacy musieli się tym zająć – mówił organizator nowojorskiej demonstracji, Witold Rosowski. – Cieszę się, że jest tak biało-czerwono, mam nadzieję, że odpowiednie władze się zreflektują. To największa Polska demonstracja w USA od czasu wstąpienia do NATO. Widać, że to sprawa dla Polaków ostatnio najważniejsza – dodał.

W demonstracji w Nowym Jorku bierze udział ok. 400 osób. Wznoszone są hasła przeciwko nienależnym odszkodowaniom. Polacy domagają się także, by władze Izraela przeprosiły za serię ostatnich obraźliwych stwierdzeń skierowanych w Polskę, w tym słynną wypowiedź ministra spraw zagranicznych Izraela, który stwierdził, że Polacy „wypijają antysemityzm z mlekiem matki”.

Polskie władze nie reagują na akcję organizacji żydowskich dążących do wyduszenia pieniędzy z kieszeni polskiego podatnika, choć nieustannie są naciskane w tej sprawie przez władze amerykańskie i izraelskie. Dzieje się tak, mimo że Żydzi nie mają żadnego sensownego tytułu do odszkodowań, a w dodatku już raz wzięli je od Niemców, co opisujemy w najnowszym numerze „Najwyższego CZAS!”-u.

Do momentu opublikowania tego tekstu polskimi demonstracjami w USA nie zainteresowała się… Polska Agencja Prasowa.

za Najwyższy Czas