W odpowiedzi na pytania złożone przez posłankę Leslyn Lewis, niedawno ubiegającą się o stanowisko lidera Partii Konserwatywnej w   rząd Kanady przyznał, że zamierza wydać 105,3 miliona dolarów na program pilotażowy w ramach kontraktu ze Światowym Forum Ekonomicznym na wprowadzenie tożsamości cyfrowej dla podróżujących.

Konserwatywna posłanka Leslyn Lewis opublikowała odpowiedź ministerstwa na pytania, które w czerwcu wysłała do ministra transportu Omara Alghabry.

Pytania koncentrują się na rządowym programie Known Traveller Digital Identity (KTDI) wprowadzonym po raz pierwszy w 2018 roku .

Lewis zażądała, aby rząd dostarczył między innymi informacji o tym, ilu kanadyjskich podróżnych przystąpiło do programu, jakie dane zostały zebrane i ile wydano na pilotaż.

Na stronie internetowej KTDI , rząd Kanady jest wymieniony jako partner pilotażowy obok Światowego Forum Ekonomicznego , Air Canada, międzynarodowego lotniska  Pearsona, międzynarodowego lotniska im. Pierre’a Elliotta Trudeau w Montrealu i innych.

Projekt jest opisywany jako inicjatywa WEF mająca na celu umożliwienie rządom „weryfikowalnych potwierdzeń tożsamości podróżnego” za pomocą  tożsamości cyfrowej.

Na pytanie, ilu podróżnych przystąpiło do programu, Alghabra napisał: „Ta informacja nie jest dostępna. Jednak o liczbie uczestników decydowaliby uczestniczący przewoźnicy lotniczy”.

Na pytanie, jakie konkretnie technologie są używane, Alghabra odpowiedział: „Ta informacja nie jest dostępna. Jednak przed odroczeniem programu pilotażowego proponowane technologie, które miały zostać zastosowane, obejmowały:   technologie biometryczne; i kryptografię.”

„Transport Canada wydał do tej pory 428 671 dol. na wynagrodzenia i 220 830 dol. na wynagrodzenia pozapłacowe” – wyjaśnił Alghabra.

Odpowiedź można przeczytać tutaj

„Budżet 2021 wydziela 105,3 miliona dolarów w ciągu pięciu lat, począwszy od 2021-22”.

„To niezwykle niepokojące, że ten sam premier, który zapisuje nasz kraj do  eksperymentu z cyfrowym identyfikatorem, nakazał również zamrożenie kont bankowych osób, które kupiły koszulkę, aby wesprzeć protest wolnościowy”, napisała na Twitterze Leslyn Lewis.

Tymczasem wysoki rangą urzędnik Światowego Forum Ekonomicznego oskarżył kanadyjskich polityków o “szerzenie dezinformacji”,. Adrian Monck, dyrektor   WEF, powiedział w wywiadzie dla CBC Radio , że politycy opowiadający się za takimi teoriami mają większe problemy, którymi powinni się zajmować .

„Kanada powinna teraz mówić o wielu rzeczach, a nie o Światowym Forum Ekonomicznym z siedzibą w Genewie” – powiedział.

Podczas sesji komentarzy i pytań w Izbie Gmin w lutym, konserwatywny poseł Colin Carrie zapytał, dlaczego Schwab chwalił się, że WEF „wyszkolił” premiera Justina Trudeau i ponad połowę jego gabinetu, zauważając, że wzbudziło to obawy dotyczące „ zewnętrznej ingerencji w naszą demokrację”.

Przemawiając za pośrednictwem łącza wideo, Carrie zapytał mówcę Izby, czy „w trosce o przejrzystość” „wymienił członków gabinetu, którzy realizują agendę WEF”.

W panelu dyskusyjnym z 2017 roku nagranym na wideo Schwab powiedział, że jest „bardzo dumny z młodego pokolenia” liderów, których szkoli WEF, w tym z Trudeau.

„Wiem, że połowa jego gabinetu”, mówił Schwab, „a nawet ponad połowa jego gabinetu to nasi młodzi światowi liderzy Światowego Forum Ekonomicznego”.

Szkoła Young Global Leaders, została założona w 1992 roku jako szkoła Global Leaders for Tomorrow poddaje kandydatów rygorystycznemu procesowi selekcji.

Wśród “uczniów” w 1992 r. znaleźli się przyszła kanclerz Niemiec Angela Merkel, przyszły prezydent Francji Nicolas Sarkozy i przyszły premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

Wśród 1300 absolwentów, obok Trudeau z Kanady, znajdują się premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, prezydent Francji Emmanuel Macron i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
Tzw. kontrolerzy faktów odrzucali niegdyś teorię  „Wielki Reset”, jako teorię spiskową ale Schwab już w czerwcu 2020 r. wyjaśnił, że pandemia COVID-19 powinna zostać wykorzystana jako okazja do postępu globalistycznego programu promowanego przez jego konferencje w Davos, jak ogólnoświatowy podatek węglowy, mającey na celu redystrybucję bogactwa i przesunięcie suwerenności z państw narodowych na podmioty globalne.

Schwab napisał , że „świat musi działać wspólnie i szybko, aby zreformować wszystkie aspekty naszych społeczeństw i gospodarek, od edukacji po umowy społeczne i warunki pracy” i doprowadzić do „Wielkiego resetu kapitalizmu”.