FBI aresztowało w czwartek w stanie New Hampshire, Ghislaine Maxwell, przyjaciółkę nieżyjącego amerykańskiego finansisty Jeffreya Epsteina. Zarzuca się jej m.in. rekrutowanie dla niego nieletnich dziewcząt i kobiet, które milioner wykorzystywał seksualnie.

Niedawno Dylan Howard w książce Dead Men Tell No Tales przedstawił teorię, że Ghislaine Maxwell i Jeffrey Epstein byli izraelskimi szpiegami, ponoć zmarły ojciec Ghislaine, Robert Maxwell, przedstawił Jeffreya prowadzącym z Mossadu, zanim zmarł w 1991 roku w tajemniczych okolicznościach. Robert – który również był szpiegiem Mossadu, według źródeł tej książki – powiedział im, by „zaakceptowali” Jeffreya – czytamy w Daily Mail.

Epstein i Ghislaine zwabiali następnie znanych polityków i celebrytów do seksu z nieletnimi dziewczynami, który filmowali a nagrania używali do szantażu. Kilka jego ofiar twierdzi, że w domach zainstalowano kamery i że Epstein przechował materiał w bezpiecznym miejscu. Zarówno FBI, jak i władze Nowego Jorku, które dokonały nalotu na jego dom i rewizji, odmawiają potwierdzenia, czy takie taśmy istnieją.

Teoria opiera się na przekonaniu, że Robert Maxwell, ojciec Ghislaine’a, który zmarł w tajemniczych okolicznościach w 1991 roku wypadając z jachtu, był także szpiegiem Mossadu – co twierdzono od lat, ale czego nigdy nie udowodniono.

 

 

“Maxwell była jedną z najbliższych współpracowniczek Epsteina i pomogła mu wykorzystywać dziewczynki, które miały zaledwie 14 lat” – powiedziała podczas konferencji prasowej Audrey Strauss, pełniąca obowiązki federalnej prokurator Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Jak głosi oskarżenie wielkiej ławy przysięgłych, zarzuty wobec 58-letniej Maxwell, która jest Brytyjką, obejmują przywożenie małoletnich w celu przestępczej aktywności seksualnej, a także udział w spisku, by nakłonić je do świadczenia nielegalnych usług seksualnych.

Dokument stwierdza, że Maxwell niekiedy rozbierała się przy dziewczynkach lub angażowała je w “seksualne masaże”. Jej obecność ułatwiała Epsteinowi akty seksualne, ponieważ ofiary milionera czuły się jakby uspokojone widząc, że jest tam dorosła kobieta.

Maxwell aresztowano w Bradford w New Hampshire. Ma być przesłuchana w sądzie okręgowym w tym stanie.

Wcześniej Maxwell zaprzeczała zarzutom jakoby miała związek z procederem wykorzystywania przez Epsteina dziewcząt i młodych kobiet.

W ubiegłym roku Epstein został aresztowany i oskarżony m.in. o handel nieletnimi i płacenie swym ofiarom za rekrutację innych nieletnich dziewcząt. 10 sierpnia 2019 roku, prawie miesiąc po aresztowaniu, mężczyzna zmarł w celi, a jego śmierć uznano za samobójstwo.

Akt oskarżenia wobec Maxwell koncentruje się na latach 90., kiedy Brytyjka “była w bliskim związku z Epsteinem, a Epstein płacił jej również za zarządzanie jego różnymi nieruchomościami”.

 

 

pap