Moc ludzi jeździ na rowerach

W mieście na przemian upały i spore deszcze. Większość pań w krótkich z przedłużonym tyłem sukniach, trochę w długich powiewnych do kostek z rozporkami po bokach.

Moc ludzi jeździ na rowerach, jest dla nich moc ścieżek na, których ganiają też na własnych czy wynajmowanych elektrycznych hulajnogach.

Sporo rodaków jedzie w weekendy ma dacze, a część emerytów mieszka tam nawet całe lato. Jedna ze znajomych nawet kupiła sporą chatę koło Nieświeża za $2000 i tam spędza sporo lata.

Coraz mniej jedzie do rodziny na wieś, bo wsie się wyludniają, bo moc starszych wymiera i nie ma już do kogo jeździć i podrzucać tam dzieci latem.

W samym Mińsku, wewnątrz miasta opasanego szosą okólną jest kilka jezior, jedno zwane Komsomolskim i tam dojeżdżam trolejbusem. Woda była ciepła, ale nie więcej, jak 1% zebranych na murawie się kąpie. Niektórzy grają w siatkówkę, a co ciekawe, tam więcej samotnych pań, niż panów.

Do 14 lipca nie wolno prowadzić kampanii wyborczej, a ja tylko roznoszę ulotki wzywające do zmuszenie Kołchoźnika do ustąpienia przed wyborami, bo gdy on będzie u władzy to nici z uczciwych wyborów.

Jest sporo możliwości wyrażenia przez wyborców swej woli, a zarazem nie dostawania pałką w głowę.

Np. wyłączanie i włączanie trzy razy światła o 23:00, druga to włączanie sygnałów w samochodach o 19:00, a trzecia to wyłączanie TV o 21:00, kiedy zaczynają nadawań na Białorusi wiadomości i wychodzenie na spacer.

Jak na razie „niezależne” TV jak finansowany przez Polskę Bielsat i finansowane przez Yankesów TV Radio Swoboda „zastanawiają się” czy poprzeć mą propozycje.

Rozmawiałem ostatnio z jednym z ludzi jednego z opozycyjnych kandydatów. Sugerowałem stworzenia dowcipu na temat Aleksandra Mniejszego, a nawet jeszcze lepiej piosenki satyrycznej. Mam nadzieje, że coś takiego da się stworzyć.

Ostatnia ulotka na temat: Czy Aleksander Mniejszy mógłby uratować swą skórę?

W czwartek spotkały się trzy panie, żony dwóch aresztowanych kandydatów i pani Ciechanowska. Uzgodniono, że ich sztaby wyborcze będą wspólnie prowadzić kampanie dla pani Ciechanowskiej, która jest zarejestrowanym kandydatem. Komisja wyborcza utrudnia kampanie bo można ją prowadzić w kilku oddalonych od centrum Mińska czego nie było w poprzednich wyborach i nie słychać o prezentacji kandydatów

Po wyborach

Obaj konkurenci spartolili. Podsumowanie głosów, które padły na prezydenta i na Bosaka w pierwszej turze dawało oczywiście zwycięstwo prezydentowi.

Pan Trzaskowski mógł wejść do historii pięknie wycofując się z II tury oszczędzając Polakom kupę forsy, napięć i połajanek.

Prezydent Duda nie chciał iść na jakiś sensowny układ z Bosakiem, a mało kto wie co ich naprawdę dzieli. Narażał siebie i Polskę na zwycięstwo kłamczucha-lewaka.

Fakt, że niemieckie polskojęzyczne media popierały Trzaskowskiego, będzie miał dobrą stronę, bo je spolonizują, a można to zrobić w elegancki sposób, jak skanadyzowano media w kraju liścia klonowego.

Teraz te obce media i ich klienci krzyczą, że nie ma demokracji bo nie wygrał ich… kandydat. Krzyczą o kłamstwach przeciwników, proszę niech je wyliczą, a zwolennicy zwycięscy niech wyliczą kłamstwa konkurenta.

Boleje

Wśród różnych gratulacji, jakie otrzymał „nowy” prezydent, jest gratulacja od Światowego Kongresu Żydów, czyli głównych polakożerców i są oni z wyborów zadowoleni.

źle jest – mówi stare przysłowie – jak chwalą was wasi przeciwnicy,

Nasi TRZY razy lepsi.

Bitwa o Anglie, czyli jedyne dotąd na taką skalę powietrzne starcie trwało od 10 lipca do 8 października 1940 r. Miała być wstępem do operacji „Lew morski”, czyli inwazji na Wyspy Brytyjskie, do czego niezbędne było uzyskanie przewagi w powietrzu i na morzu.

Niemcy stracili 1733 samolotów, ponad 2,5 tys. lotników, poległych i wziętych do niewoli, a 650 maszyn było mocno uszkodzonych, a z 1000 pilotów odniosło rany.

Brytyjskie lotnictwo – stracił 1087 samolotów, 450 zostało poważnie uszkodzonych i zginęło 544 pilotów.  W bitwie o Anglię walczyły dwa polskie  dywizjony myśliwskie: 302, 303 i dwa polskie dywizjony bombowe: 300 i 301, które weszły do walki w najcięższym jej okresie – w drugiej połowie sierpnia,

W tej bitwie walczyło 144 polskich pilotów i 29 z nich poległo. Polscy zestrzelili 170 samolotów przeciwnika, a 36 poważnie uszkodzili.

Porównując liczbę zestrzelonych samolotów i zabitych pilotów wychodzi, że na jednego zabitego polskiego pilota przypadało 6 –  tak 6 zestrzelonych niemieckich samolotów, a na jednego zabitego Anglika przypadało tylko DWA zestrzelone samoloty wroga.

Inny głos

Przypadkiem trafiłem na video murzynki Pani Candace Owens: “I DO NOT support George Floyd!” & Here’s Why! Czyli, dlaczego nie popieram tego przestępcy. Dzięki tej pani dowiaduję się, że bożyszcze czarnych to przestępca, który siedział 5 razy w więzieniach itd.

Ta murzyńska republikanka mówi smutną prawdę swym rodakom, że popełniają moc przestępstw, a narzekanie do niczego nie prowadzi itd.

Polecam Czytelnikom jej wypowiedź oraz jej przemówienie na zakończenie roku szkolnego na Uniwersytecie Liberty. Na miejscu Trumpa bym zaoferował Jej stanowisko Wiceprezydenta.

Pochyłe drzewo.

Wiadomo na takie każda koza wejdzie. Taką kozą, może konkretniej capem, jest sierżant izraelski Daniels. który szarogęsi się w Polsce, a nawet poucza prezydenta Dudę.  Dawno powinien być przepędzony z kraju, ale jak Polska jest jak pochyłe drzewo, to mu to nie grozi.

Szkoda

Przeglądając swe archiwum znalazłem list z kilkunastoma radami jaki wystosowałem do pana Bosaka po spotkaniu z nim w Płocku w styczniu. Niczego z tego nie zrealizował, mniej się wyróżniał wśród kandydatów, a jakby to zrobił mógłby dostać minimum 2 – 3 % głosów więcej. Wtedy dopiero byłby sukces.

Rada dziadka

Każdy kiep wie, a może powinien wiedzieć, że jak się ma auto i o nie dba, czyli wymienia oliwę, filtry, klocki hamulcowe, opony itd. w porę to będzie dobrze jeździło latami.

Podobnie jest z naszym organizmem i koniecznie trzeba o tym mówić dzieciom i nawet zmuszać ich od maleńkości by dbały o to.

Autorytety

Pan Boniek był wybitnym graczem w piłkę nożną a potem działaczem sportowym, pewna pani mistrzynią w windsurfingu, ktoś tam celnie strzelał. Teraz wszyscy z całą powagą wypowiadali się na temat wyboru prezydenta i są przez media cytowani.

Czy jednak bycie mistrzem w piłce kopanej powoduje, że jest się specjalistą w ocenie kandydata na prezydenta?

Ile to kosztowało?

Rodak z Ogrodzieńca k. Zawiercia kupił w Czechach szczeniaka pumę i obłaskawił go.  Mimo decyzji sądu odmówił wydania go przedstawicielom poznańskiego ZOO i uciekł z nim do lasu. Rozpoczęto poszukiwania, w których uczestniczyło ok. 200 policjantów, dron, śmigłowiec i zakończyły się fiaskiem.

Ostatecznie dobrowolnie pumę oddał i będzie miał prawo ją odwiedzać.

Dlaczego jednak mu ją odebrano i czemu nie wolno człowiekowi udomowić dzika, a wolno mieć królika, kotka czy psa ?

Sprawiedliwość

Burmistrz Nowego Jorku zakazał w mieście wszelkich wielkich demonstracji twierdząc, że zwiększają one zarażenie koronavirusem. Jednak jest wyjątek dla manifestacji Black Lives Mater. Najciekawsze, że właśnie wśród czarnych jest najwięcej zarażeń. Czy wobec tego jakiś biały rasista nie pośle mu z wdzięczności bukietów kwiatów  oraz wynajdzie chorych i pośle ich na demonstracje?

Na wszelki wypadek

Od pół wieku w Polsce nagminnie aresztują podejrzanego i próbują zrobić wszystko by się przyznał do winy. Była w Warszawie 2012 r. znana sprawa wodza kibiców co siedział sześć miesięcy. Dotąd żaden prokurator za szafowanie aresztem nie siedział, a przecież jest możność wypuszczenia kogoś za kaucją co jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Nie każdy ma mocną rodzinę, co opłaci dobrego adwokata, a nawet on nie zawsze jest w stanie coś wskórać.

Polecam sprawę Konfederacji może oni coś zrobią.

Kolejny konflikt.

Krym nie ma dość własnej wody. Lata temu zbudowano ponad 80 km kanał i nim doprowadzano wodę z Dniepru. Prezydent Poroszenko kazał go zamknąć 6 lat temu i brakuje wody już nie tylko dla rolnictwa, ale też ludziom. Rosjanie nie znaleźli jakich dużych źródeł wody na Krymie więc ponoć już koncentrują wojsko i mają zamiar zbrojnie otworzyć dostęp wody.

Aberracja

Boleję, jak lubiany  przeze mnie dziennikarz Jan Bodakowski w swym tekście o przewrocie majowym truje. Pisze tam, że  w 1922 roku wygrał wybory prezydenckiej „niemający związków z Polską mason Gabriel Narutowicz”.

Zapomina on i jego endeccy kompani, że ten wybitny twórca tam dał moc pieniędzy na prowadzony przez Henryka Sienkiewicza Polski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Szwajcarii, a już w Wolnej Polsce był dobrym ministrem robót publicznych i spraw zagranicznych.

Aleksander Pruszyński