Ankieta internetowa przeprowadzona przez Leger i Association for Canadian Studies pokazuje, że 83 procent respondentów uważa, że ​​rządy powinny nakazać ludziom noszenie masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych. Stanowi to 16-procentowy wzrost od lipca, zanim niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 wywołał obawy, że wiele części kraju wchodzi w  drugą falę pandemii.

Jeszcze więcej – 87 procent – uważa, że noszenie maski jest obowiązkiem obywatelskim, ponieważ chroni innych przed COVID-19, podczas gdy 21 procent uważa, że obowiązek taki byłby naruszeniem wolności osobistych, co oznacza spadek o sześć procent od lipca.

Jeśli chodzi o protesty przeciwko ograniczeniom związanym z koronawirusem, które miały miejsce w różnych częściach kraju w ostatnich tygodniach, 88% respondentów stwierdziło, że jest przeciw demonstracjom, a 12% je popiera.

Ankieta internetowa została przeprowadzona od 18 do 20 września i objęła 1538 dorosłych Kanadyjczyków. Nie można jej przypisać marginesu błędu, ponieważ ankiety internetowe nie są traktowane jako próbki losowe.