„Zawiedliśmy cię” – duńska gazeta przeprasza za nie sprawdzanie rządowej propagandy

Wiodący duński dziennik Ekstra Bladet (Extra Magazine) przeprosił  swoich czytelników za publikowanie rządowych informacji  bez sprawdzania ich zgodności z faktami.

Duński rząd – podobnie jak rządy prowincji w Kanadzie – zawyżał liczbę hospitalizacji z powodu covid, a dziennikarze nie sprawdzali komunikatów prasowych rządu i ministerstwa zdrowia przed ich opublikowaniem.. Ekstra Bladet nie jest jednak pierwszą publikacją mainstreamową, która przeprosiła swoich czytelników – wcześniej uczyło to Bild w Niemczech.
Ekstra Bladet, stwierdza: „Przez prawie dwa lata byliśmy zahipnotyzowani   codziennymi doniesieniami władz o zarażeniu covidem… Pochopnie donosiliśmy o   hospitalizacjach i zgonach związanych z covidem bez sprawdzania tych informacji.

„Informowaliśmy na podstawie tego, co powiedzieli nam eksperci, politycy i władze… Ciągły stres psychiczny odcisnął swoje piętno na nas wszystkich.

„Dlatego my – prasa – musimy również dokonać bilansu naszych własnych wysiłków.   Zawiedliśmy cię.

„Nie byliśmy wystarczająco czujni, gdy władze poinformowały nas, że ludzie są w szpitalu „z” Covid, a nie z powodu Covid. Ponieważ to robi różnicę. Dużą różnicę.

„Oficjalne liczby przyjęć do szpitala z Covid okazały się o 27% wyższe niż rzeczywista liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid.  Teraz to wiemy.

„Oczywiście przede wszystkim obowiązkiem władz jest dostarczanie opinii publicznej prawidłowych, dokładnych i uczciwych informacji.

„[Właściwe] liczby dotyczące liczby chorych i umierających z powodu Covid powinny zostać opublikowane dawno temu, z oczywistych powodów. „Ogólnie rzecz biorąc, komunikaty władz i polityków kierowane do opinii publicznej podczas tego histoprycznego kryzysu pozostawiają wiele do życzenia. Kłamali.

„Inny przykład: szczepionki  wielokrotnie były określane jako nasza „superbroń”. A nasze szpitale nazywano „superszpitalami”.

„Jednak te superszpitale są najwyraźniej pod maksymalną presją, mimo że prawie cała populacja jest uzbrojona w superbroń. Nawet dzieci są szczepione na dużą skalę, co nie ma miejsca w  sąsiednich krajach.
„Innymi słowy, jest tu coś, co nie zasługuje na miano „super”.

„Ale sposób, w jaki ci u władzy komunikują się ze społeczeństwem, z pewnością nie zasługuje na miano „super”. Wręcz przeciwnie.”

za https://thebuzz.nz/