Chociaż wydarzenie to nie pojawiło się w mediach głównego nurtu, pod koniec ubiegłego miesiąca w Winnipegu w Manitobie, duża grupa Kanadyjczyków wzięła udział w konwoju, aby wyrazić swoje poparcie dla holenderskich rolników, którzy obecnie protestują przeciwko polityce redukcji nawozów przez ich rząd.

W filmie z 25 lipca opublikowanym w mediach społecznościowych zatytułowanym „Protest niezgłaszanych rolników zorganizowany w solidarności z holenderskimi rolnikami” można zobaczyć setki Kanadyjczyków w samochodach, ciężarówkach  i maszynach rolniczych biorących udział w konwoju na głównej autostradzie w Winnipegu,  okazujących  wsparcie dla rolników w Holandii.

Na filmie widać, na wielu pojazdach flagę Holandii

Na jednym dużym traktorze widniał napis: „Żadnych nawozów, rolników, żywności”, podczas gdy ciężarówka typu pick-up miała napis „Rząd kłamie. Walka o wolność.”

Jak donosi LifeSiteNews, przez ostatni miesiąc rolnicy w Holandii protestowali przeciwko polityce redukcji nawozów zaproponowanej przez ich premiera związanego ze Światowym Forum Ekonomicznym , Marka Rutte.

Rząd Trudeau od dłuższego czasu planuje wdrożenie polityki nawozowej podobnej do tej, którą narzuca Rutte. Dlatego rząd Kanady wyznaczył   cel redukcji emisji nawozów, co jest częścią zobowiązania do zmniejszenia całkowitej emisji gazów cieplarnianych w Kanadzie o 40-45% do 2030 r.,

za lifesite news