Student medycyny z Manitoby w Kanadzie został wydalony z uniwersytetu za wyrażanie poglądów  na Facebooku. Opowiadał się przeciwko aborcji i za prawem posiadania broni. Rafael Zaki jest koptyjskim chrześcijaninem, który wraz z rodzicami opuścił Egipt, aby móc swobodnie praktykować swoją religię. Prześladowania dotknęły go w Kanadzie.

Jak donosi The Post Millennial (TPM) , jego rodzice są lekarzami , Zaki chciał pójść ich śladami, i wstąpił do Max Rady College of Medicine na University of Manitoba.

Uniwersytet wydalił obecnie Zakiego z powodu jego antyaborcyjnych poglądów, a także z powodu przekonań o prawie posiadania broni, które wyraził na swojej osobistej stronie na Facebooku.

W lutym 2019 r. przeciwko mężczyźnie złożono osiemnaście anonimowych skarg, w których zarzucano, że jego teksty na Facebooku sprawiają, iż inni czują się „niebezpiecznie”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Po przeprowadzonym dochodzeniu Zaki otrzymał polecenie wzięcia udziału w siedmiu spotkaniach z dr Irą Ripstein, prodziekanem ds. licencjackich studiów medycznych.

Zaki musiał napisać łącznie dziesięć listów zarówno do nauczycieli, jak i uczniów, przepraszając za wszelkie wykroczenia spowodowane wyrażeniem swoich poglądów na Facebooku. Oryginalne posty zostały później usunięte.

Spotkania z Ripstein i późniejsze przeprosiny  rzekomo miały być sposobem  na uniknięcie jakichkolwiek działań dyscyplinarnych przeciwko niemu.

Jednak TPM donosi, że „[a] zgodnie z dr. Ripsteinem przeprosiny były niewystarczająco szczere, ponieważ nie zawierały świadectwa zmiany przekonań [Zakiego]”.

W swoich postach internetowych Zaki porównał aborcję do Holokaustu i  zgodnie ze swoją wiarą chrześcijańską, twierdził, że aborcja jest złem moralnym.

Ze względu na to, że nie zmienił swoich przekonań, Zaki został  wydalony z Rady College pod koniec sierpnia 2019 r.

Zaki mógł nadal uczęszczać na wykłady do czasu zakończenia wszelkich odwołań, ale jego kolejne odwołania od decyzji nie powiodły się.

W oświadczeniu złożonym pod przysięgą w ramach procesu odwoławczego Zaki oświadczył, że uniwersytet naruszył własne procedury.

Brytyjskie Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) wydało oświadczenie w sprawie wydalenia Zakiego: „Bigoteryjne traktowanie Rafaela Zakiego jest przerażającym i rażąco antychrześcijańskim naruszeniem wolności słowa. Jego rodzina uciekła z Egiptu, aby uniknąć tego rodzaju prześladowań ”.

 

całość tutaj

https://thepostmillennial.com/medical-student-expelled-for-refusing-to-change-his-personal-beliefs