Elektryczne hulajnogi mogą zabić

Widoczny na filmie mężczyzna na hulajnodze miał szczęście , gdy z prędkością ok 40 km/h jechał po parkingi sklepu Superstore przy Mavis i Dundas w Mississaudze. Gdyby samochód, z którego kamery pochodzi ten obraz był kilka metrów dalej, jadący na hulajnodze być może przypłaciłby zderzenie życiem lub kalectwem.

Wraz z rosnącą popularnością e-skuterów zarówno w podstawowym transporcie, jak i rekreacji, miasto Mississauga przypomina mieszkańcom o „nakazach i zakazach” posiadania e-skutera.

W Mississauga e-hulajnogi są dozwolone na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km / h, a także na całej infrastrukturze rowerowej,. Zabronione jest poruszanie się po chodnikach, drogach z ograniczeniami prędkości powyżej 50 km / h, szlakach miejskich parków.

Jadący muszą mieć co najmniej 16 lat i nosić kask do 18 roku życia.   Hulajnogi elektryczne są dozwolone w autobusach MiWay, o ile jest miejsce, a dostępne siedzenia i przejścia nie są zablokowane. Nie wolno ich przewozić na stojaku na rowery, nie można nimi jeździć w autobusie.

Oto kilka innych wskazówek

 

Jedź w tym samym kierunku co ruch pojazdów.
Na drodze, na której nie ma pasa dla rowerów, jedź poboczem lub prawą stroną jezdni.
Sygnalizuj zamiar skrętu
Stosuj się do wszystkich znaków drogowych i znaków.
Zawsze uważaj na otaczający ruch, szczególnie na skrzyżowaniach.

Obsługa e-skutera na infrastrukturze rowerowej

Podziel się szlakiem – przestrzegaj całej etykiety szlaku.
Trzymaj się prawej strony, miń w lewo.
Ustąpić pieszym.
Użyj dzwonka lub daj przyjacielskie ostrzeżenie słowne przed minięciem pieszego, rowerzysty lub innego użytkownika szlaku.
Stosuj się do wszystkich oznaczeń na szlaku.
Zachowaj bezpieczną odległość od pieszych lub rowerzystów i ustąp im, zwalniając lub całkowicie zatrzymując się, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca do przejścia.