Z żalem zawiadamiamy, że odszedł na wieczną wachtę
Marek Myślicki, nasz kolega żeglarz.
Kondolencje dla rodziny składa
Zarząd Yacht Klubu Polski w Toronto

 

Msza Święta żałobna za S. P. Marka Myślickiego odbędzie się o 10 rano 26 listopada w kościele św. Teresy przy 100 Tenth Street, Etobicoke. Pochówek tego samego dnia o 12:30 na Holy Cross Cemetery, 8361 Yonge St. Thornhill, sekcja 25, kwatera 453.

Poniżej kontynuacja tekstu

O czym zawiadamia Rodzina pogrążona w żałobie

7- go listopada, 2021 odszedł w spokoju, we śnie, powołany na ostatnią wachtę nasz kolega żeglarz Marek Myślicki. Zapalony regatowiec pływał w PCYC Port Credit na jachcie „Rode Crew” najpierw z Bobem Sarną późnej z Markiem Rugałą.

Marek urodził się 19 października 1944 w Warszawie . Miał trzy ukochane siostry: Małgorzatę, Agę i Anię. Był absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszą łódkę budował w ogrodzie przy domu, na Sadybie.

Marek dużo podróżował. Znał kilka języków obcych. Kochał dobrą muzykę, był erudytą. Był z zamiłowania dobrym kucharzem. Miał własny jacht – Hughes 28’.

Syn Marka Rafał, mieszka w Irlandii i ma syna Mateusza, a syn Marek Konrad, mieszka w Polsce.

Marka poznałem 30 lat temu w Toronto gdy razem zakładaliśmy organizację polonijną „Polonia Przyszłości”. Potem byliśmy współzałożycielami Polsko-Kanadyjskiego Jacht Klubu „Biały Żagiel’. Marek był też sympatykiem Yacht Klubu Polski Toronto.

Marek pozostanie w naszej pamięci jako dobry, uczynny kolega, który był wzorem żeglarskich cnót i ludzkich zachowań.

Do spotkania na drugim brzegu.

 

Kpt j. dr Jan Władysław Zamorski

Komandor YKP Toronto

 


Ś.P. Pana Marka Myślickego poznałam na Regatach o Puchar YKP na Toronto Island w sierpniu 2021 roku, na pokładzie jachtu Rode Crew. Zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Miły, inteligentny, doświadczony żeglarz z 63-letnim stażem. Dawał poczucie bezpieczeństwa.
Szkoda, ze tak szybko odszedł.

Wyrazy współczucia dla Rodziny

Aneta Rucińska- Woźnowski

„Pożegnanie Żeglarza”

Muzyka i słowa Marta Kania

Wyrazy współczucia po nagłej śmierci naszego Drogiego Kolegi Żeglarza
S.P. Marka Myslickiego składa załoga
Rode Crew:

Marek Rugala-kapitan
Józef Lewandowski
Agata Potaczala
Zofia Mrozowska
Łukasz Kowalczyk

S. P Marek był członkiem załogi
Rode Crew przez ostatnie trzy lata życia. Pozostanie w naszej pamięci jako doświadczony Żeglarz, wspaniały Przyjaciel, Dobry Człowiek. Będzie nam Ciebie brakowało. Do zobaczenia na drugim brzegu.