W Toronto wylądował samolot Flying Eye Hospital. Akcja organizacji Orbis International została zainicjowana w 1982 roku. Dzięki niej pomoc dotarła do 253 milionów osób niewidomych i niedowidzących na całym świecie, przede wszystkim w krajach rozwijających się, które w przeciwnym razie nie miałyby szans na skorzystanie z najnowszych zdobyczy techniki. Organizacja prowadzi też szkolenia miejscowych lekarzy, by mogli lepiej służyć swoim pacjentom.

W 2017 roku zespół personelu i wolontariuszy Orbis International przeprowadził 5 milionów badań przesiewowych, 96 000 operacji i zabiegów laserowych, przeszkolił 62 000 lekarzy, pielęgniarek i nauczycieli. Jednym z zaangażowanych w działania organizacji jest Kanadyjczyk, dr Brian Leonard, który poza pracą chirurga-okulisty w University of Ottawa Eye Institute, od 1983 roku współpracuje także z Orbis International. Szkoli i operuje. Dr Leonard jest lekarzem z najdłużym stażem w Orbis International. Lekarz, który przeprowadził najwięcej operacji – ponad 1000 w 60 krajach – to też Kanadyjczyk, dr Garth Taylor z Cornwall, Ont.


Samolotowy szpital ostatni raz wylądował w Kanadzie 10 lat temu. W Toronto był przez 3 dni w ramach dorocznej akcji zbiórki pieniędzy. Na pokładzie MD-10 znajdują się: sala wykładowa na 46 osób, pokój do zabiegów laserowych, sala operacyjna, sale przed- i pooperacyjne oraz centrum symulacji. Obecy samolot jest trzecim latającym szpitalem używanym w historii inicjatywy Flying Eye Hospital. Maszyna została podarowana w 2016 roku przez FedEx. FedEx zajmuje się też obsługą i utrzymaniem samolotu.